• W związku z opuszczeniem przez radnych Prawa i Sprawiedliwości czwartkowej (20.02.2020 r.) sesji Rady Miejskiej Turku w trakcie jej trwania, przedstawiamy swoje stanowisko oraz kilka istotnych fakt...

  • Po ostatniej sesji Rady Miejskiej Turku stało się jasne dla nas wszystkich, że celem radnych PiS nie jest wcale rozwój miasta, ale niczym nieuzasadnione ataki oraz chęć przejęcia władzy w mieście z...

  • Turkowianie mieli szansę na nowy, piękny rynek. Mieszkańcy ulic Leśna i Chełmońskiego mogli znacznie szybciej otrzymać nową drogę na swoich osiedlach.

Poseł Bartosik przeciwko inwestycjom w Turku

Turkowianie mieli szansę na nowy, piękny rynek. Mieszkańcy ulic Leśna i Chełmońskiego mogli znacznie szybciej otrzymać nową drogę na swoich osiedlach. Kilkanaście dni temu dowiedzieliśmy się, że poseł Tomasz Nowak zgłosił poprawkę do ustawy budżetowej, w ramach której Turek otrzymałby 19 mln zł na wspomniane zadania. Jednak za sprawą posłów Prawa i Sprawiedliwości, w tym posła Ryszarda Bartosika, poprawka przepadła w głosowaniu.

 

Poseł Bartosik mógł złożyć swoją poprawkę. Mając większość w Sejmie RP, jako poseł PiS, mógł pozyskać pieniądze na inwestycje w Turku. Przykład? Jak czytamy w gnieźnieńskich mediach posłowie Witold Czarnecki i Zbigniew Dolata pozyskali w ubiegłym roku 5,7 mln zł dla Gniezna! Pieniądze pochodziły z rezerwy budżetu państwa. Dlaczego Turek nie otrzymuje takich pieniędzy!?

 

Burmistrza stara się o pozyskiwanie pieniędzy z różnych źródeł: czy to w samorządzie wojewódzkim, czy też w Sejmie RP. Poseł każdej opcji politycznej mógł przyjść i zaproponować pomoc naszemu burmistrzowi. W tym przypadku poseł Bartosik nie musiał nawet sam składać swojego wniosku. Wystarczyło, aby wraz z kolegami wsparł wniosek posła Nowaka, a szansa na 19 mln zł dla Turku by nie przepadła.

Panie pośle Bartosik, jak pan się z tego wytłumaczy? Jak pan powie mieszkańcom Turku, że nie otrzymają 19 mln zł. Dlaczego pana koledzy z tego samego okręgu wyborczego, skutecznie pozyskują pieniądze, a pan nie jest tego w stanie zrobić?

 

Radni klubu Ziemia Turkowska

Stowarzyszenie Ziemie Turkowska    2015 - 2022   Wszystkie prawa zastrzeżone.
Ralizacja T.M