• W związku z opuszczeniem przez radnych Prawa i Sprawiedliwości czwartkowej (20.02.2020 r.) sesji Rady Miejskiej Turku w trakcie jej trwania, przedstawiamy swoje stanowisko oraz kilka istotnych fakt...

  • Po ostatniej sesji Rady Miejskiej Turku stało się jasne dla nas wszystkich, że celem radnych PiS nie jest wcale rozwój miasta, ale niczym nieuzasadnione ataki oraz chęć przejęcia władzy w mieście z...

  • Turkowianie mieli szansę na nowy, piękny rynek. Mieszkańcy ulic Leśna i Chełmońskiego mogli znacznie szybciej otrzymać nową drogę na swoich osiedlach.

Mariola Kadrzyńska-Siwek przewodniczącą Rady Miejskiej Turku

Mariola Kadrzyńska-Siwek (KWW Romualda Antosika) została jednogłośnie wybrana na Przewodniczącą Rady Miejskiej Turku. Głosowanie odbyło się wczoraj (19 listopada) podczas uroczystej I sesji Rady Miejskiej Turku, która miała miejsce w auli I Liceum Ogólnokształcącego. W prezydium rady zasiądą także Paweł Borowski (KWW Romualda Antosika) oraz Dariusz Jasak (Prawo i Sprawiedliwość).

Wczorajszą inauguracyjną sesję Rady Miejskiej Turku otworzyła i do czasu wyboru przewodniczącego poprowadziła radna senior Janina Kolęda (PiS). Pani Kolęda (l. 83) jest najstarszą radną w mieście i jedną z dwóch najstarszych radnych w Polsce.

Po złożeniu ślubowania przez radnych oraz Burmistrza Miasta Turku, Romualda Antosika, odbyły się wybory prezydium rady miejskiej. W ślubowaniu nie wziął udziału Dariusz Kałużny (PiS), który kilka godzin wcześniej został wybrany na funkcję Starosty Tureckiego. Przewodniczącą Rady Miejskiej Turku została Mariola Kadrzyńska-Siwek (KWW Romualda Antosika), która została wybrana jednogłośnie 20 głosami.

Mariola Kadrzyńska-Siwek jest nauczycielem w Zespole Szkół Technicznych w Turku. Posiada tytuł magistra Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu o specjalności Administracja Samorządowa. Ukończyła studia na kierunkach: Podatki, Finanse i Zarządzanie Organizacjami, Kompetencje Pedagogiczne Nauczyciela oraz Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy. Kadrzyńska-Siwek sprawowała mandat Radnej Rady Miejskiej Turku 6. i 7. kadencji. W trakcie 7. kadencji samorządowej Mariola Kadrzyńska-Siwek pełniła funkcję Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Turku.

Do prezydium rady wybrani zostali także Paweł Borowski (KWW Romualda Antosika) – 20 głosów, oraz Dariusz Jasak (PiS) – 17 głosów.

Stowarzyszenie Ziemie Turkowska    2015 - 2022   Wszystkie prawa zastrzeżone.
Ralizacja T.M