Stowarzyszenie w Mediach Lokalnych
 
 
środa, 21 Październik, 2020 - 11:14

Jesteśmy zaniepokojeni brakiem reakcji Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego oraz Zarządu Powiatu Tureckiego na decyzję Wojewody Wielkopolskiego w sprawie przekształcenia szpitala powiatowego w Turku w placówkę jednoimienną dedykowaną walce z COVID-19.

 

niedziela, 9 Czerwiec, 2019 - 00:33

Wprowadzenie nowego systemu śmieciowego w Turku to jedyna szansa, aby opłaty za wywóz śmieci drastycznie nie wzrosły. Rosną koszty energii, koszty transportu i koszty pracy, a na składowiska odpadów nakładane są nowe obowiązki, dlatego w całym kraju obserwujemy wzrost opłat za śmieci. Jakby tego było mało, wiele osób unika płacenia za swoje śmieci.

środa, 21 Listopad, 2018 - 14:55

W miniony poniedziałek, 19 listopada, w auli I LO w Turku swoje ślubowanie złożył wybrany na drugą kadencję Romuald Antosik. Podczas swojego przemówienia inauguracyjnego burmistrz dziękował turkowianom za ponowny wybór, a swojej rodzinie za cierpliwość i pomoc w trudnych chwilach. Romuald Antosik apelował także do polityków wszystkich szczebli o współpracę i pomoc Wielkopolsce Wschodniej.

wtorek, 20 Listopad, 2018 - 14:55

Mariola Kadrzyńska-Siwek (KWW Romualda Antosika) została jednogłośnie wybrana na Przewodniczącą Rady Miejskiej Turku. Głosowanie odbyło się wczoraj (19 listopada) podczas uroczystej I sesji Rady Miejskiej Turku, która miała miejsce w auli I Liceum Ogólnokształcącego. W prezydium rady zasiądą także Paweł Borowski (KWW Romualda Antosika) oraz Dariusz Jasak (Prawo i Sprawiedliwość).

czwartek, 5 Lipiec, 2018 - 23:55
Wodny plac zabaw to początek modernizacji OSiR

Ku wielkiej uciesze mieszkańców naszego miasta oddano do użytku na terenie OSIR-u wodny plac zabaw. Jest to inwestycja, która powstała na tym terenie po niemal kilkunastu latach stagnacji.

poniedziałek, 7 Maj, 2018 - 22:49
Wy skonsumowaliście to miasto, a my je budujemy

Nawet zabawne jest kolejne stanowisko TS w Turku, tym razem w sprawie budownictwa mieszkaniowego. Piszą je ludzie, którzy 12 lat rządzili miastem i w tym czasie nie wybudowali ani jednego mieszkania komunalnego. Czy zatem w ogóle powinni zabierać głos w sprawie budowy mieszkań dla turkowian?

środa, 2 Maj, 2018 - 14:41
Jak TS szkodzi TS-owi

Na temat stylu uprawiania polityki przez miejskie koło Towarzystwa Samorządowego w Turku wypowiadałem się już kilkukrotnie. Moja opinia w tej kwestii się nie zmieniła. Politycy z turkowskiego TS szkodzą zarówno sobie, ale też swoim kolegom w gminach. Bardzo ciekami mnie, dlaczego nikt ze struktur powiatowych i gminnych TS nie reaguje na ich działalność.

środa, 11 Kwiecień, 2018 - 22:46
Słoneczna w końcu bezpieczna!

Niedawno ukazała się w lokalnych mediach informacja dotycząca budowy chodnika na ulicy Słonecznej miedzy ulicami Wschodnią a Kmicica.

 

piątek, 23 Wrzesień, 2016 - 09:32
Śmieci w Turku będą tańsze

UDAŁO SIĘ! Dzięki uporowi burmistrza Romualda Antosika oraz zaangażowaniu koalicji radnych stowarzyszenia Ziemia Turkowska, Prawo i Sprawiedliwość oraz 3 radnych niezależnych obniżono ceny śmieci segregowanych o 1,10 zł. Mieszkańcy odczują zmiany od grudnia tego roku.

wtorek, 9 Grudzień, 2014 - 20:00
Antosik objął stanowisko burmistrza

Podczas dzisiejszej, II Sesji Rady Miejskiej Turku, burmistrz-elekt Romuald Antosik przystąpił do ślubowania, a następnie przejął z rąk Zdzisława Czapli symboliczny klucz do miasta.

Uroczysta sesja, mająca miejsce w auli I LO w Turku, była okazją do podsumowania dwunastu lat rządów burmistrza Czapli, a także licznych podziękowań skierowanych na ręce ustępującego burmistrza.

Stowarzyszenie Ziemie Turkowska    2015 - 2022   Wszystkie prawa zastrzeżone.
Ralizacja T.M