Romuald Antosik
 
 
środa, 21 Listopad, 2018 - 14:55

W miniony poniedziałek, 19 listopada, w auli I LO w Turku swoje ślubowanie złożył wybrany na drugą kadencję Romuald Antosik. Podczas swojego przemówienia inauguracyjnego burmistrz dziękował turkowianom za ponowny wybór, a swojej rodzinie za cierpliwość i pomoc w trudnych chwilach. Romuald Antosik apelował także do polityków wszystkich szczebli o współpracę i pomoc Wielkopolsce Wschodniej.

poniedziałek, 22 Październik, 2018 - 19:55

12 na 21 mandatów w Radzie Miejskiej Turku przypadło Komitetowi Wyborczemu Wyborców Romualda Antosika. W każdym z okręgów komitet ten zdobył po 3 mandaty. Tym samym radni spod szyldu Romualda Antosika będą mieli samodzielną większość. 

poniedziałek, 22 Październik, 2018 - 15:55

Łącznie 7253 głosy zdobył we wczorajszych wyborach samorządowych Romuald Antosik. Tym samym, z wynikiem ponad 62% Antosik wywalczył reelekcję, pozostawiając swoich kontrkandydatów w tyle.

wtorek, 16 Październik, 2018 - 15:55

W miniony piątek burmistrz Romuald Antosik spotkał się z mieszkańcami osiedla przy ul. Górniczej. Głównym tematem poruszonym podczas zebrania była kwestia komunikacji podmiejskiej, dzięki której turkowianie żyjący w tej części miasta mogliby dojeżdżać do centrum.

piątek, 12 Październik, 2018 - 15:55

W minioną środę burmistrz Romuald Antosik zaprezentował nowo wybudowaną ulicę Kaczmarskiego i zapowiada, że jest gotowy na budowę podziemnej części drogi Zdrojki Lewe. Z kolei radny Serafiński mówi wprost, że jeżeli turkowianie zagłosują na kandydatów do rady miejskiej i powiatowej z listy KWW Romualda Antosika, ulica powstanie.

wtorek, 9 Październik, 2018 - 15:55

ąd Apelacyjny w Poznaniu oddalił zażalenie KW TS na wyrok, który zapadł 3 października w Koninie. Tym samym Komitet Wyborczy Towarzystwa Samorządowego musi sprostować nieprawdziwe informacje zawarte w ulotce rozpowszechnionej w Turku podczas trwającej kampanii wyborczej.

 

niedziela, 7 Październik, 2018 - 15:55

Romuald Antosik skomentował wynik sądowej sprawy, którą w trybie wyborczym wygrał z Komitetem Wyborczym Towarzystwo Samorządowe. Burmistrz wyraził także swoją opinię na temat obietnic wyborczych innych kandydatów na urząd włodarza Turku.

„Sprawiedliwości stało się zadość”

środa, 19 Wrzesień, 2018 - 15:55

„Turek w dobrych rękach” - pod takim hasłem wyborczym wystartuje w zbliżających się wyborach samorządowych burmistrz Turku, Romuald Antosik. Zanim doszło do oficjalnego ogłoszenia startu oraz prezentacji hasła, włodarz wraz z radnymi klubu „Ziemia Turkowska” podsumowali mijającą kadencję.

środa, 15 Sierpień, 2018 - 15:55

Nasza delegacja uczestniczyła dziś w obchodach 98. rocznicy "Cudu nad Wisłą" oraz Święta Wojska Polskiego.

niedziela, 1 Lipiec, 2018 - 14:51
Burmistrz Antosik z absolutorium. Wysokie wpływy z podatków, dwa razy więcej na inwestycje

Wczorajsza sesja absolutoryjna (28 czerwca br.) była okazją do szczegółowego podsumowania minionego roku budżetowego. Pomimo tego, że nie podnoszono podatków, wpływy z podatku od nieruchomości był prawie 1 mln zł większy niż zakładano. Także wpływy z PIT i CIT były większe niż przewidywano.

Strony

Stowarzyszenie Ziemie Turkowska    2015 - 2022   Wszystkie prawa zastrzeżone.
Ralizacja T.M