Turek
 
 
niedziela, 29 Grudzień, 2019 - 18:18

Po ostatniej sesji Rady Miejskiej Turku stało się jasne dla nas wszystkich, że celem radnych PiS nie jest wcale rozwój miasta, ale niczym nieuzasadnione ataki oraz chęć przejęcia władzy w mieście za wszelką cenę. Cenę, którą musieliby ponieść mieszkańcy Turku. A na to naszej zgody nie ma. Miasto i jego mieszkańcy są dla nas najważniejsi.

 

czwartek, 5 Lipiec, 2018 - 23:55
Wodny plac zabaw to początek modernizacji OSiR

Ku wielkiej uciesze mieszkańców naszego miasta oddano do użytku na terenie OSIR-u wodny plac zabaw. Jest to inwestycja, która powstała na tym terenie po niemal kilkunastu latach stagnacji.

niedziela, 1 Lipiec, 2018 - 14:51
Burmistrz Antosik z absolutorium. Wysokie wpływy z podatków, dwa razy więcej na inwestycje

Wczorajsza sesja absolutoryjna (28 czerwca br.) była okazją do szczegółowego podsumowania minionego roku budżetowego. Pomimo tego, że nie podnoszono podatków, wpływy z podatku od nieruchomości był prawie 1 mln zł większy niż zakładano. Także wpływy z PIT i CIT były większe niż przewidywano.

poniedziałek, 7 Maj, 2018 - 22:49
Wy skonsumowaliście to miasto, a my je budujemy

Nawet zabawne jest kolejne stanowisko TS w Turku, tym razem w sprawie budownictwa mieszkaniowego. Piszą je ludzie, którzy 12 lat rządzili miastem i w tym czasie nie wybudowali ani jednego mieszkania komunalnego. Czy zatem w ogóle powinni zabierać głos w sprawie budowy mieszkań dla turkowian?

środa, 11 Kwiecień, 2018 - 22:46
Słoneczna w końcu bezpieczna!

Niedawno ukazała się w lokalnych mediach informacja dotycząca budowy chodnika na ulicy Słonecznej miedzy ulicami Wschodnią a Kmicica.

 

środa, 7 Marzec, 2018 - 21:29
Droga przy "dziesięcioklatkowcu" wyremontowana

Ostatnimi czasy możemy być świadkami dynamicznego rozwoju i rozbudowy naszego miasta. Dobrym tego przykładem jest remont drogi przy ulicy Wyszyńskiego 3, o którą ubiegała się lokalna społeczność. To, co z początku wydawało się niemożliwym do zrealizowania, udało się za kadencji obecnego burmistrza.

piątek, 5 Maj, 2017 - 14:56
Miał być pierwszomajowy show, wyszło dno

Miał być show, a wyszedł lichy występ (bo wystąpieniem tego nazwać nie można). Podczas Święta Pracy w Turku Marian Marczewski udowodnił, że coraz mocniej pod jego nogami pali się polityczny grunt. Nic dziwnego.

czwartek, 2 Marzec, 2017 - 20:08
Za swoje pomysły płaćcie sami. Jeżeli powiat czegoś chce, to niech się zacznie dokładać

Zauważyłem ostatnio, że najwięcej do powiedzenia o mieście Turek mają osoby, które w nim nie mieszkają. Co ciekawe, wielu z nich reprezentuje mieszkańców okolicznych gmin, którzy z miasta Turek żyją: tutaj pracują, jeżdżą po miejskich drogach, tutaj robią zakupy, zatrzymują się na miejskich parkingach, korzystają z miejskiego zieleniaka.

środa, 1 luty, 2017 - 12:00
Myli Pani prowadzenie przedsiębiorstwa z filantropią. Polemika

Po przeczytaniu na jednym z lokalnych portali internetowych tekstu Pani Arent-Marczewskiej nieomal spadłem z krzesła. Do wczoraj nie wiedziałem, że można publicznie postulować taki ideowy miszmasz tylko po to, aby lobbować na rzecz swojego prywatnego przedsiębiorstwa.

Szanowna Pani mgr, menadżer i egzaminator,

wtorek, 1 Listopad, 2016 - 00:19
Trwa zbióra pieniędzy na renowację nagrobków zasłużonych turkowian

Stowarzyszenie Ziemia Turkowska organizuje kwestę na rzecz renowacji nagrobków zasłużonych turkowian spoczywających na miejskich nekropoliach. Wolontariuszy Ziemi Turkowskiej można spotkać na cmentarzach położonych przy ul. Fryderyka Chopina 31 października oraz 1 listopada b.r.

Strony

Stowarzyszenie Ziemie Turkowska    2015 - 2022   Wszystkie prawa zastrzeżone.
Ralizacja T.M